Wydarzenia

 

Wydarzenia

Koncert zespołu Castle Dreams

14.11.2015, godzina: 18:30

Sala małych form LOK, ul. Przyjaciół Żołnierza 5

Castle Dreams z powodzeniem istnieje od 7 lat. W stałym składzie zespołu jest twórca projektu gitarzysta Grzegorz Buczkowski oraz skrzypaczka Katarzyna Lipert.
Grupa wykonuje muzykę rockową z elementami folku. Grając własne kompozycje równie chętnie sięga po standardy rockowe, muzykę celtycką i dawną, często w nowych, zaskakujących aranżacjach.  Castle Dreams można było usłyszeć na wielu koncertach na terenie całego kraju i za granicą. Katarzyna Lipert reprezentowała grupę podczas 4 edycji programu Must Be The Music. Wiele koncertów spotkało się z dużą aprobatą wśród publiczności i pozytywnymi recenzjami w mediach.
Koncerty Castle Dreams to połączenie dynamicznych skrzypiec elektrycznych z wirtuozerską gitarą elektryczną, także energetycznych rytmów z melancholią i rozmarzeniem.
Grzegorz Buczkowski i Katarzyna Lipert współpracują także z niemieckimi, włoskimi, hiszpańskimi i francuskimi muzykami, (tj. Albert Dannenmann z Blackmore’s Night, Gaby Koss z Haggard, Ida Elena de Razza z Bare Infinity) z którymi nagrali debiutancki album dla zespołu Cantus Lunaris.
W dorobku Castle Dreams są dwie płyty: „Rose Of The Island” – cover album inspirowany muzyką celtycką, irlandzką, który zawiera muzykę filmową oraz utwory Blackmore’s Night i Castle Dreams, a także „Tower” – oprócz autorskich kompozycji album zawiera własne, intrygujące wersje standardów rockowych.

Otwarcie wystawy rysunku Tadeusza Suskiego

14.11.2015, godzina: 18:00

Galeria "Klatka", LOK, ul. Przyjaciół Żołnierza 5

Urodzony w 1948 r. w Jaworze, mieszka w Kamiennej Górze, malarz, farmaceuta. W roku 1964 pobierał lekcje rysunku i malarstwa u Antoniego Brade w jego jaworskiej pracowni. Od wielu lat kolekcjonuje obrazy swojego mistrza i nauczyciela. Malarstwem zajmuje się od 1978 r., tworzy cykle obrazów inspirowane naturą, pejzażem, architekturą, w których ujawnia się fascynacja polskim koloryzmem. Związany jest ze środowiskiem twórczym Kamiennej Góry, jest członkiem stowarzyszenia "Nowy Młyn" Kolonia Artystyczna.
Tworzy w technikach: olej, akryl, rysunek, tempera, akwarele. Uczestniczy w plenerach malarskich, przeglądach plastyki, konkursach i wystawach: w Kamiennej Górze, Zgorzelcu, Boguszowie - Gorcach, Krzeszowie, Bogatyni, w zbiorowej wystawie "Plastyka Artystów Euroregionu Nysa" w Jaworze, Vierzon we Francji, środowiskowych wystawach farmaceutów we Wrocławiu, w Ogólnopolskim Turnieju Malarskim w Wałbrzychu. Laureat IV nagrody na III Dolnośląskim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej 2004. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeum w Kamiennej Górze, muzeum w Jaworze oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. 27 grudnia 2004 r. jako pierwszy farmaceuta w Polsce i pierwszy mieszkaniec Kamiennej Góry otworzył galerię autorską "Galeria Rynek 5". Od 2006 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu.
"Moje prace zachowują charakter szkicu i studium. Jest w nich niedopowiedzenie, niedopełnienie i właśnie ono pozostawia tworzącemu i odbiorcy pole do wyobraźni. Z tej pobieżnej maniery rodzi się efekt ogólny, wystarczający, aby widz przypomniał sobie oryginał. Pozostawiam ciekawemu oku i żywej inteligencji dopełnienie tego, co jest zaledwie szkicem."

Zdolny Powiat zDolnego Śląska

08.11.2015, godzina: 12:00

Ratusz w Lwówku Śląskim - sień, Sala Mieszczańska, parter

„Zdolny Powiat zDolnego Śląska”

W ramach tegorocznego Święta Województwa Dolnośląskiego Powiatowe Centrum Edukacji wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną i Lwóweckim Ośrodkiem Kultury zapraszają na imprezę „Zdolny Powiat zDolnego Śląska”.

Dając początek nowej tradycji chcemy, aby ten dzień stał się prawdziwym świętem mieszkańców Powiatu Lwóweckiego.

Ustanowienie tego święta było i jest istotnym krokiem w umacnianiu tożsamości regionalnej mieszkańców Dolnego Śląska, a jego obchody okazją do prezentacji walorów i atutów naszego regionu.

Impreza „Zdolny Powiat zDolnego Śląska” odbędzie się w niedzielę 8 listopada 2015r. w Ratuszu we Lwówku Śląskim. Sień ratusza stanie się swego rodzaju miniaturą regionu. W jednym miejscu staną stoiska promocyjne gmin Powiatu Lwóweckiego.

Uczestnicy imprezy będą mogli m.in. podziwiać występy artystów powiatu lwóweckiego, „posmakować’ produktów lokalnych, obejrzeć filmy ukazujące walory poszczególnych gmin tworzących powiat. Tego dnia pokażemy, że mieszkamy w ciekawym i atrakcyjnym miejscu na Dolnym Śląsku.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu lwóweckiego na wspólne świętowanie!

Halloween Party i konkurs plastyczny

30.10.2015, godzina: 16:00

Sala małych form LOK

Konkurs plastyczny "Straszny Lampion Halloween”

Coraz bliżej „Halloween”, święto rozrywki z dreszczykiem, dzień zjaw i upiornych twarzy wycinanych w dyniach. Dla nas jednak nie straszne żadne potwory!
Mroki „Halloween” spróbujmy rozjaśnić fantastycznym „Strasznym Lampionem”

Organizator konkursu:
Lwówecki Ośrodek Kultury
59-600 Lwówek Śląski
 ul. Przyjaciół Żołnierza 5
   
Konkurs jest integralną częścią „Halloween Party” organizowanym w LOK w dniu 30 października 2015r. w sali małych form o godz.16.00

Celem konkursu jest:
- zapoznanie dzieci z obyczajami i tradycjami krajów anglojęzycznych
- rozwijanie u dzieci postawy tolerancji do kultury innych krajów
- rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni plastycznej u dzieci poprzez wykorzystywanie  
  różnorodnych technik plastycznych
Uczestnicy konkursu:
- uczniowie szkół podstawowych.
Technika wykonania lampionów:
- prace przestrzenne wykonane z  różnych materiałów: papier, tektura, glina, szkło, drewno  
  warzywa, owoce itd.,  z umieszczonym w środku źródłem światła (ze względów
  bezpieczeństwa nie zaleca się użycia świec, podgrzewaczy i innego otwartego ognia do  
  oświetlenia lampionów)
Format prac:
- dowolny
Kryteria oceny:
- zgodność z tematem i celami konkursu
- oryginalność
- estetyka wykonania  

Prace należy przynieść na „Halloween Party” odbywające się w sali małych form LOK
w dniu 30 października 2015 r. o godzinie 16.00.
Prace konkursowe oceniać będzie niezależne jury, którego decyzja jest nieodwołalna.
Laureaci konkursu – zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody i dyplomy.
Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w trakcie „Halloween Party”.  

Informacje o konkursie udzielają: Sekretariat LOK  tel:  75 782 45 32 Joanna Jobda-Olechowska tel: 75 782 45 32 wew.233
Regulamin konkursu dostępny jest również na stronie www.lok.lwowekslaski.pl

Nauka gry na perkusji - spotkanie organizacyjne

29.10.2015, godzina: 16:00

LOK, sala nr 1 (parter)

Celem zajęć jest rozszerzenie i pogłębianie zainteresowania grą na perkusji. Jednym z głównych zadań jest zgłębianie podstaw gry na perkusji oraz podniesienie poziomu gry uczestników, którzy pierwsze kroki "za bębnami" mają już za sobą.
Każdy uczestnik będzie miał okazję dowiedzieć się jak jest zbudowany rytm oraz pozna podstawy techniki gry na werblu i zestawie perkusyjnym. Poziom podstawowy daje możliwość spróbowania różnorodnych sposobów gry na perkusji i samodzielnego budowania rytmów.
Dla osób które poznały już podstawy gry na perkusji, proponujemy zajęcia oparte na nauce rudimentów i zapisu nutowego mające na celu uzyskanie prawidłowej techniki gry na perkusji. Na zestawie perkusyjnym każdy z uczestników będzie miał okazje podszkolić swój „Groove” oraz popracować nad brzmieniem rytmów wychodzących spod jego rąk. Dla doświadczonych perkusistów przygotowujemy dawkę muzyki latynoskiej, jazzowej i rytmów nieregularnych, a do tego mnóstwo zagadnień technicznych oraz improwizacje na zestawie perkusyjnym.

Prowadzący: Maciej Maczel - perkusista z ponad 20 letnim stażem poruszający się w różnych gatunkach muzycznych: blues, rock, funk, soul, hip-hop, metal; mający na koncie wyróżnienia indywidualne oraz zespołowe nagrody w ogólnopolskich przeglądach.

Wieczór z tangiem w "Klatce"

10.10.2015, godzina: 18:30

Sala małych form LOK, ul. Przyjaciół Żołnierza 5

Zapraszamy na program tangowy pod nazwą "ALMA" w wykonaniu Karoliny Wojtko (śpiew) i Dariusza Samerdaka (piano)

Usłyszymy w nim utwory takie jak Libertango, Yo soy Maria, Jacinto Hiclana, Vuelvo el sur Piazzolli, oraz stare argentyńskie tanga jak Ventarron, Desde el Alma połączone z polskimi tangami: Graj skrzypku graj, Tango notturno, To ostatnia niedziela, które stworzą opowieść o miłości i namiętności, której w tangu zabraknąć nie może.

Otwarcie wystawy akwareli Kazimierza Wysockiego

10.10.2015, godzina: 18:00

Galeria "Klatka" LOK, ul. Przyjaciół Żołnierza 5

Kazimierz Wysocki - urodzony w 1946 roku w Zachełmiu. Plastyk, poeta, kiedyś satyryk (rysunek satyryczny - kilkaset publikacji w prasie krajowej i zagranicznej), podróżnik, miłośnik gór.
Maluje "od zawsze". Przez wiele lat ulubioną techniką był olej i rysunek tuszem. Od 13 lat uprawia głównie malarstwo akwarelowe.
Głównym tematem jego akwarel jest pejzaż, czasami architektura i człowiek. Motywy czerpie z licznych wyjazdów turystycznych po kraju (w tym plenery malarskie - kiedyś również w Lwówku Śl.) i po wielu krajach świata, robiąc zdjęcia i szkice, na podstawie których potem w pracowni tworzy swoje prace.
Brał udział w prawie 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, miał też już ponad 50 wystaw indywidualnych.
Na koncie ma kilka nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych i satyrycznych a także kilka zrealizowanych projektów scenografii w Teatrze Lubuskim i Estradzie Ziemi Lubuskiej, gdzie przez wiele lat zajmował się oprawą plastyczną imprez (m.in. na Festiwalach Piosenki Radzieckiej).
Cały okres pracy zawodowej to praca w reklamie, a przed przejściem na emeryturę pracował w Oficynie Wydawniczej Uniwersytetu Zielonogórskiego gdzie zajmował się m.in. projektowaniem okładek do książek (na koncie ma kilkadziesiąt okładek).
Jest członkiem Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry - WINNICA oraz członkiem Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów (dotychczas wydał trzy tomiki wierszy).

Dni Poezji i Sztuki 2015

09.10.2015 - 10.10.2015

Lwówecki Ośrodek Kultury, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim

PROGRAM

09 października 2015 r. (piątek), godz. 18.00, Lwówecki Ośrodek Kultury, Lwówek Śląski,
ul. Przyjaciół Żołnierza 5

Spotkania autorskie: Róża Domašcyna, Bautzen; Ewa Pizarnik - Pons, Dresden; Peter Gehrisch, Dresden i Lwówek Śląski; Milan Hrabal, Varnsdorf; Dieter Kalka, Leipzig; Krzysztof Śliwka, Wrocław; Marek Śnieciński, Wrocław; Wojciech Izaak Strugała, Lwówek Śląski; Bettina Wöhrmann, Heidelberg
Oprawa muzyczna: Dieter Kalka

10 października 2015 r. (sobota), godz. 16.00, czytelnia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Lwówek Śląski, Plac Wolności 1

Spotkania autorskie, prezentacja małej antologii „W jaskiniach poezji” z utworami uczestników festiwalu

10 października 2015 r. (sobota), godz. 18.00, Galeria „Klatka”, Lwówecki Ośrodek Kultury, Lwówek Śląski, ul. Przyjaciół Żołnierza 5

"Podróż do świata spokoju" otwarcie wystawy akwareli Kazimierza Wysockiego
Koncert

VII Festiwal "Dary Lasu"

25.09.2015, godzina: 12:00 - 26.09.2015

Lwówek Śląski, rynek miejski

Zajęcia w LOK 2015 - 2016

14.09.2015, godzina: 16:00

Lwówecki Ośrodek Kultury

Od dnia 14 września rozpoczynają się zajęcia w sekcjach

i klubach Lwóweckiego Ośrodka Kultury.

Zajęcia odbywać się będą zgodnie z harmonogramem

sprzed minionych wakacji.

ZAPRASZAMY

 

Lwówecki Ośrodek Kultury zaprasza na nową formę zajęć:
TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

zajęcia
we wtorki i czwartki
w godz. 20.00 - 21.00
w sali małych form LOK
ul. Przyjaciół Żołnierza 5

Zapisy w sekretariacie Lwóweckiego Ośrodka Kultury
w dni robocze w godz. 8.00 - 16.00
tel. 75 782 45 32
odpłatność: 50 zł od pary

...
Zamknij X

Portal internetowy wykorzystuje informacje przechowywane w przeglądarce internetowej w formie tzw. 'cookies'.
Poruszając się po naszej stronie internetowej wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas 'cookies'.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.